0 ürün - TL0,00
Zeytin

Zeytinyağı

1 LT Taş Baskı Cam Şişe Zeytin YağıTaş Baskı Soğuk SıkımBu tadı mutlaka denemelisiniz...

TL30,00

Yeni Hasat Taş Baskı Zeytin Yağı  5 litre5 LT TENEKEDEGemlik'ten adresinize kargo Natural - Doğal Taş Baskı Zeytinyağı..

TL149,00

YENİ HASATTAŞ BASKI ZEYTİNYAĞI 2 LİTRE..

TL59,90

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Zeytinyağı

Zeytinyağı, En uygun zeytinyağı fiyatları

Bildiğiniz gibi   zeytinyağının faydaları sayarak bitmez sizler için en iyi zeytinyağı nı gemlik zeytinyağı,  ayvalık zeytinyağı ve mut zeytinyağı çeşitleriyle sunuyoruz

hakiki zeytinyağı saf sızma zeytinyağı fiyatları ve zeytinyağı şişesi 
zeytinyağı fabrikası 
zeytinyağı çeşitleri 
zeytinyağı markaları 
organik zeytinyağı 
özgün zeytinyağı 
doğal zeytinyağı
 
en iyi zeytinyağı markası 
hakiki zeytinyağı fiyatları 


ZEYTİNYAĞI ÇEŞİTLERİ
1. Natürel zeytinyağı: Zeytinin preste veya kontinü sistemde sıkılması ve çıkan yağın zeytin suyu ile zeytin posasından (pirina) ayrılması ile elde edilir. Naturel zeytinyağları 2 çeşittir:
a) Sızma zeytinyağı (extra virgin olive oil): Natürel yağlar içerisinde en değerlisidir. En fazla % 1 oleik asit içerir.
b) Natürel birinci zeytinyağı (virgin olive oil): Sızma ile aynı özelliğe sahiptir. Ancak asidi yüksektir. % 1 ile % 2 arasında oleik asit içerir.
2. Rafine zeytinyağı: Lampant denilen yüksek asitli veya doğrudan yemeye uygun olmayan natürel zeytinyağı alınmış zeytin hamurunun (posalarının) kimyasal yöntemle rafine edilmesiyle elde edilir. Rafinaj işlemi sonucunda, yağın asidi sıfıra indirilir. Herhangi bir tadı ve kokusu kalmaz. Bu yağ olduğu gibi tüketilemez.
3. Riviyera tipi zeytinyağı: Rafine zeytinyağına % 20 - % 40 oranlarında naturel zeytinyağı katılarak elde edilen karışımdır. Asit oranı % 1 veya % 1.5 olabilir. Yemeklerde kullanılır. Tadı benzese de besin değeri natürel zeytinyağına göre çok düşüktür. Fiyatı natürel zeytinyağından ucuzdur.