Satın aldığım zeytin veya zeytinyağını nasıl iade ederim ?


Zeytin ve zeytinyağı paketinin (Numune olmayan) açılmamış olması,

İade edilen zeytin ve zeytinyağı etiketlerinin, logolarının zarar görmemiş.

İade gönderdiğiniz zeytin ve zeytinyağı ekibimiz tarafından kontrol edilerek zarar görmemiş olduğu belirlenmiş,

Zeytin ve zeytinyağı siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürün(ler) ve fatura ile birlikte geri gönderilmiş


Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. 


Satın almış olduğunuz zeytin veya zeytinyağı; yanında gönderdiğimiz küçük numunelerden deneyip herhangi bir nedenle iade etmek istediğinizde olması gerekmektedir.
Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. 
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız 


Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür 


Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. 


Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARIGENEL:


Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.


Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.


Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.


Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.


Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.


Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.Herhangi başka bir sorunuz için iletisim@zeytingelsin.com  adresinden bilgi alabilirsiniz.